Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

O konferencji

The Moving Anthropology Student Network (MASN) zaprasza do przysyłania materiałów na

7 Międzynarodową Konferencję   

«Etyka i Prawa Człowieka w perspektywie antropologicznej»  

która odbedzie się w Krzyżowej w Polsce


24-28 marca 2010  MASN –  Moving Anthropology Student Network został założony w celu umożliwienia kontaktu studentom i absolwentom na całym świecie. Oprócz kontaktu internetowego, organizujemy także konferencje studenckie dwa razy do roku w wielu krajach europejskich. 7 Konferencja MASN będzie mieć miejsce w Krzyżowej, w południowo-zachodniej Polsce blisko granicy czeskiej.

Chcielibyśmy zachęcić do zaprezentowania najnowszych badań, wyników pracy w terenie oraz innych doswiadczeń w formie prelekcji, warsztatu, dyskusji lub pokazu na naszej następnej konferecji oraz do kontaktu z innymi studentami antropologii z różnych krajów.

W ramach głównego tematu konferencji «Etyka i Prawa Człowieka w perspektywie antropologicznej» wyróżniliśmy trzy wątki, które będą prezentowane. Są podzielone tak, aby każdy dzień konferencji miał swój temat.

 

Dzień I “Antropologia rozwojowa”

Rozwój to termin, który wywodzi się  z zachodniej koncepcji postępu, a obecnie jest używany do opisu poprawy warunków ludzkiego życia. To, o czym chcielibyśmy podyskutować to sposób, w jaki ta koncepcja  wpływa na różne kultury i jak zmienia się pod ich wpływem oraz jaką cenę płacimy za rozwój. Jesteśmy zainteresowani badaniami porównawczymi koncepcji rozwoju oraz doswiadczeniami młodych antropologów w terenie.  

 

Dzień II “Dylematy badania terenowego”

W tym dniu tematycznym prosimy o prezentacje, warsztaty i dyskusje wokół dylematów, który antropolog stawia czoła badając kultury, których systemy aksjologiczne są skrajnie odmienne od  tego, z którego wywodzi się badacz. Chcielibyśmy także porozmawiać o strategiach, które antropolog przyjmuje by poradzić sobie z dysonansem. Młodzi badacze terenowi, którzy chcą opowiedzieć o swoich własnych problemach mile widziani.  

 

 

Dzień III "Prawa człowieka – Uniwersalność i Relatywizm Kategorii "

Czy prawa człowieka są uniwersalnym zbiorem zasad ważnych dla każdego człowieka, niezależnie od jego wyznania, rasy i kultury, tak jak zostały przewidziane? Czy sa raczej jeszcze jedną postacią zachodniego kolonializmu? Czy antropolog powinien chronić te wartości czy raczej zaakceptować normy kulturowe, które im przeczą, nieważne jak bardzo opresyjne by nie były? W jakim stopniu te kategorie sa uniwersalne? Trzeciego dnia sprobojemy zaproponować odpowiedzi na te pytania.